I MIEJSCE DO PRACY

Pozdrawiamy autora, poniżej podajemy zaproponowany opis, który tak zilustrowała Zofia Jemioło:

„Chciałbym, żeby w Bibliotece było jasno i przejrzyście – ze szkłem, aluminium i elegancką podłogą. Żeby było nowocześnie – tak, jak tylko może być. Żeby był to przykład dla innych gmin, że można być w awangardzie architektury i jednocześnie bardzo funkcjonalnie w użytkowaniu. Żeby to było piękne, a nie tylko znośne.

Co w środku? Marzy mi się Biblioteka, która zamienia się w coś w rodzaju otwartej przestrzeni do własnej cichej pracy. Uważam, że tego wkrótce w Ożarowie będziemy potrzebowali. Czegoś w rodzaju coworkingów i tu byłoby świetnie, gdyby pojawiło się w Bibliotece. A więc miejsca gdzie można usiąść ze swoim komputerem i zatopić się w pracy. Oczywiście pomogłaby kawiarnia obok z fotelami, a nawet hamakami.

Przydałoby się też miejsce na wystawy i spotkania, rodzaj małej salki gdzie można razem porozmawiać i zrobić warsztat dla dorosłych, zajęcia z fotografii, gazetkę lokalną. Piękna część dziecięca i bardzo luźna młodzieżowa – gdzie można robić CO SIĘ CHCE. Tak to widzę.

Ach. A najlepiej byłoby gdyby nawiązywało to jakoś do Ożarowa. I jego spuścizny: pól i fabryk. no i okolicy Warszawy. Da radę?

– Postaramy się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *