KOMPLEKSOWO…

Czytelniczce bardzo dziękujemy za przemyślaną i pełną propozycję. Ale namawiamy – składajcie wszystkie swoje marzenia. Bo wszystkie są ok. Prezentujemy najpierw obrazek – potem opis. Zgadza się?

 

 

 

„Chciałabym, aby biblioteka była miejscem, które jest zawsze „po drodze“, gdzie można wejść w biegu do sklepu, lekarza, wstąpić po szkole czy pracy. Powinna mieć własny parking i być łatwo dostępna dla starszych, młodszych i mam z wózkami.


Zarówno Wypożyczalnia dla Dorosłych jak i Oddział dla Dzieci powinny być przestronnymi, widnymi pomieszczeniami pełnymi książek. W Wypożyczalni dla Dorosłych powinny znaleźć się miejsca, gdzie można zaszyć się z książką, czasopismem w wygodnym fotelu i w ciszy poczytać.

Przydałyby się też miejsca do samodzielnej pracy. Natomiast w Oddziale dla Dzieci powinny być wygodne worki, pufy do siedzenia i niskie regały, by najmłodsi mieli możliwość samodzielniego wybierania książek.


Biblioteka to także kultura. Dobrze byłoby, gdyby posiadała salę do spotkań autorskich, która w razie potrzeby zamieniałaby się w salę kinową, bądź widowiskową.
Przydałaby się też sala do zajęć z dziećmi, w której znalazłaby się strefa do gier multimedialnych, gier planszowych oraz „Kącik malucha“ z zabawkami.


Kolejne pomieszczenie to sala szkoleniowa z prawdziwego zdarzenia z ekranem multimedialnym, stolikami i wygodnymi krzesłami, gdzie odbywałyby się spotkania z ciekawymi ludźmi, np. podróżnikami, specjalistami z zakresu zdrowego żywienia czy ludźmi ze świata kultury.


No i jeszcze kawiarnia… gdzie można spotkać się ze znajomymi przy dobrym ciastku i kawie.”

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *