Opis projektu

Zacznijmy marzyć.

Tyle się dzieje w świecie bibliotek. Powstają nowe budynki, wnętrza. A Biblioteka Publiczna w Ożarowie Mazowieckim wciąż jest trochę przyklejona do szkoły, trochę na poddaszu, trochę po schodach. Ale od czego są marzenia. Zacznijmy je zbierać. A może skończymy na nowej bibliotece?

To nasze największe marzenie na 70-lecie istnienia ożarowskiej biblioteki.

 

Zbieramy marzenia ożarowian.

Zgłoś na stronie swoje marzenie, jak Twoim zdaniem nasza biblioteka powinna wyglądać w środku i co w niej powinno się dziać? Twoją wizję narysujemy i pokażemy jako architektoniczny szkic na tej stronie.

Dla dzieci przygotowaliśmy specjalny konkurs „Biblioteka moich marzeń” (w maju udało nam się go rozstrzygnąć), tu zgromadziliśmy je wszystkie. 

 

To poważna sprawa. Im więcej marzeń ożarowian zbierzemy, tym lepiej w przyszłości biblioteka zostanie zaprojektowana.

 

Dajemy inspiracje.

Odezwaliśmy się do kilku najlepiej zaprojektowanych bibliotek w kraju i jednej zagranicznej, w których dzieją się też ciekawe rzeczy, aby na zdjęciach z krótkimi opisami pokazać, co może dziać się w bibliotece i jak fajnym miejscem dla lokalnej społeczności może ona być. Skorzystaj z tych inspiracji.

 

Porozmawiajmy o naszych marzeniach.

Gdy tylko zbierzemy Wasze marzenia, chcemy zaprosić wszystkich, czyli czytelników i mieszkańców Ożarowa Mazowieckiego na wspólne spotkanie – debatę. Na którym chcemy spotkać się jeszcze z architektami, urzędnikami miejskimi, bibliotekarzami, aby przekazać im nasze marzenia. Przecież będzie można je wykorzystać przy budowie nowej biblioteki.

Zapraszamy!

Do oglądania inspiracji. Do oglądania pomysłów ożarowian i dodawania swoich pomysłów. I widzimy się na wernisażu Waszych szkiców! Damy znać. I już dziękujemy za pomoc.